19 Nisan 2015SEV!

Hayatımın tamamını başkalarının isteklerine, iyiliğine, çıkarlarına göre şekillendirdiğim doğrudur. Doğru bildiğim tek bir şey dışında; Kimi seveceğim!

İnsanlara istediklerini ne kadar verirseniz verin, isteyecek hep başka bir şeyler bulurlar… Sizi en iyi tanıyanından, hiç tanımayanına kadar bu böyledir.

Vakıf olmadıkları konularda çokça yorum yapmayı seven bir milletiz, kahvehane köşelerinde siyaset yapmıyor olsak da aileden gelen başkalarını yargılama sevdası bütün hayatımıza yayılır. Bir dur da kendine bak be kardeşim!
Son söylediğimi boş verin. “Kendine baksana sen!” demek, hayatınız hakkında atıp tutanların (çok umurumda değil ama) kırılmasına neden oluyor. Kırmak istemediklerinizi en azından kırmamak için susmalı. Ha benim gibi aklı dilinde olan biri için susmak çok zor. Bu zorluktan kurtulmak için ben, insanlarla olan ilişkilerimi minimum düzeyde tutuyorum, bunu yapan annem de olsa…

"İnsanlar, samimiyeti hayatınızı eleştirme hakkı olarak görüyor."
Edith Piaf kayıtlara geçmiş son röportajında aynı maksatla olmasa da “Sev” demiş.

Samimi olmak zorunda kalmadan insanları seviniz. İçlerinden birini, başka türlü seviniz. Ne olursa olsun, birini öyle sevmek, sevgi cahili olmaktan evladır! N

6 yorum:

Gülşah K. dedi ki...

İnsanlar, samimiyeti hayatınızı eleştirme hakkı olarak görüyor." 👍

Geylesof dedi ki...

Yine de arada bir demekte de fayda var. Sonuçta hayat bizim hayatımız ise, kimin karışıp kimin karışmayacağına karar vermek de bizim hakkımız. Sınırları aşmamalı vesselam. :))

Kaan Arer dedi ki...

Sen dolmuşsun yine, sonra da buraya boşalmışsın. iyi de olmuş, güzel cümleler çıkmış boşalmanın heyecanıyla. teşekkürler...

Nakhar G.Y.A dedi ki...

@Gülşah K; O cümleyi sana yazdım <3 unutmayalım

@Geylesof; Hiç demeyin demedim, kırmaktan çekindiklerimiz de duracağı yeri bilmeli... umursadığınız her bir kişi eleştirme potansiyeli oluşturuyor hayatınızda :)

@Kaan Arer; Doldum tabi, mutluyken birşey yazmıyorum ki :) Tetikleyici şeyler oluyor, ben teşekkür ederim.

huzur dedi ki...

Dolmak güzeldir, naçizane... En azından dolduğunu idrak edebilmek.. Anlamlı cümleler kurup detay yakalayabilmek... Şanslı güruhtansın gayganzemin... Onca olan bitene rağmen, doluluğa rağmen, hayata ve insanlığa rağmen: Emir kipi kullanmayı sevmesem de belirttiğin gibi ''sev''...

Nakhar G.Y.A dedi ki...

@Huzur; Umarım bir şanstır. Dile getiriyor beni bu detaycılık, Senin de adın gibi huzur arayışı "sev"me ihtiyacını doğuruyor hepimizde... Teşekkürler... :)