30 Kasım 2008


TAK TAK TAKINTI

Evcil Panda beni mimlemiş, bakalım bizim takıntılarımız neymiş :)

Herşeyde bir kusur arama bulma takıntım bünyemi çok yoruyor, hiçbir şey kusursuz değildir değil mi?

Aklıma takılan bir şeyi yapmadan uyuyamama takıntım, işte bunu kimseye tavsiye etmiyorum yoksa bir sağa bir sola dönüp uyuyamıyorsunuz...

Yapacağım bir işi başkası söylediğinde o işi geciktirme takıntım var... bunu çok seviyorum...

Garson boy denilen hiçbirşeyi neden giyemiyorum diye takılırım, vitrinlerdeki cansız mankenlere uyuz olurum...

Bir kere yıkanınca sakız gibi uzayan kıyafetlere çok fena takılıyorum (annemin 30 derecede yıkanacak kıyafetleri 60 ve üstü derecelerde yıkaması beni perişan ediyor)


Herhangi biri kolumu ya da sırtımı eşit aralıklarla "baksana baksana" diyerek ufak darbelerle dürtüyorsa "aaa yeter" diye bağırma takıntım var, çileden çıkıyorum çin işkencesi gibi...

Aynı cümlenin öznesinin, yükleminin ve nesnesinin yerlerini değiştirip tekrar tekrar kurulmasına ayar oluyorum bir kere söyle anlamayan anlamasın... (genellikle öğretmenlerin yaptığı bir durum)

Görüntüsü güzel olmayan yemeğin tadına bile bakamıyorum, tadını beğensem de yiyemiyorum... görüntü o kadar önemli yani...

Birden fazla taneli meyveleri yiyemiyorum (nar gibi), incirin kurusunu yerim tazesinin içinde milyon tane kurt varmış gibi gelir... Ayrıca aklıma gelmişken her yemeğe yeltendiğim kestaneden kesinlikle kurt çıkar... :)

Yeni tanıştığım biriyle mutlaka didişirim, ne kadar töleransı varsa o kadar iyidir benim için...Kafamın içinde durmadan iyi ve kötü senaryolar yazarım, büyük bir kısmı (özellikle kötü olanları) hayata geçmez orası ayrı tabii.. :)

Tek başıma bir yerde yemek yiyemem, aklımda alınması gereken birşey yoksa alışveriş amaçlı mağaza mağaza gezemem...

Bir benzerine etrafımda kolay kolay rastlamayacağım şeyler alırım, pişti muhabbetine sebebiyet vermemeye çalışırım... (takı olur, kıyafet olur, defter olur vs)

Çantamı ağzına kadar doldurmazsam rahat edemem, yanıma "ne işime yarayacak?" diyerek almadığım şey, o gün içersinde kesinlikle ihtiyaç duyacağım birşey olur...

Yeni alınmış eşyalara dokunamam, leke olacak diye düşünürüm, ama ilk kirlendiği andan itibaren hor kullanmaya başlarım...

Hediye edilmiş birşeyi kesinlikle hediye edildiği şekilde muhafaza edemem, bu benim dışımda gelişen birşey çünkü... ya kırılır, ya kaybolur... SON ...

Mim'lenmemiş ve fakat bu konuda yazmak isteyen blogdaşlarımı mimlemekten onur duyarım...NaKHaR

9 yorum:

BearLocus dedi ki...

Yemek konusundaki takıntılar bendede var ama takıntılarım beni ben yapar seviyorum takıntılarımı..........

NaKHaR dedi ki...

@BearLocus;

bende seviyorum ama bazen hani yapılmayacak yerde yapıldığı zaman garip kaçıyor... :)

Ebru dedi ki...

Mim'lenmemiş ve fakat bu konuda yazmak isteyen blogdaşlarımı mimlemekten onur duyarım... Uzun zamandır okuyamıyordum bugün artık zaman bulmaya başlar oldum. Fark ettiğim şey kullandığın şu cümle oldu ;) Galiba hem işin kolayı hem de ince kısmı olmuş. İlk zamanlar neden beni mimleyen yok diye üzülüyordum :)

miso dedi ki...

Deliii deliii, nakhar benden deelii

:))

marruu

NaKHaR dedi ki...

@ebru;

farkındayım, işin kolayı değil aslında, öyle birşey oluyor ki 3-5 kişiy mimleyince diğerlerini kim mimleyecek :)

enerjini bulduğun zaman sana tavsiyem birkaç yazıyı birden gir, tarihleri geldiğinde otomatik olarak yayınlanıyor ben öyle yapıyorum, siz 2 haftanın olaylarını okurken ben yeni şeyler yazmak için zaman buluyorum filan :)

NaKHaR dedi ki...

@maşo;

bak orası doğru delilik yapmak için çok fazla alternatifim var :) en azından bi 6 ay kadar daha öğrenciyim sonrası kısmet, delirecek vakit yok :)

maruuu :)

Adsız dedi ki...

yeni tanıştığın kilşilerle didişme takıntına yakinen şahit olmuş biriyimbilmem miiiiii ahhh ahhhh gel sen bide bana sorr sabır taşım nasıl çatlamadı hala hayretler içindeyim :)
yengiştemi öperim kocaman

NaKHaR dedi ki...

@kayınörümcek diagonal;

olsun o kadar, bu tür akraba ilişkileri pek de kolay olmamalı zaten :D

Adsız dedi ki...

dimi dimii
kafa göz dalmadan sefgimisi belli edemeyen bi toplumus biss dimi
???